Jakie usterki wymagają użycia lawety?

auto na lawecie

Wszystkie bardziej złożone maszyny i urządzenia mogą ulegać rozmaitym awariom, które uniemożliwiają ich funkcjonowanie bez dokonania gruntownej naprawy. Dotyczy to również pojazdów, w tym samochodów osobowych, które nierzadko zostają unieruchomione w trasie z powodu usterki jednego z podzespołów. W wielu przypadkach często przyczynę uszkodzenia udaje się wyeliminować wezwanej na miejsce pomocy drogowej. W Legionowie usługi tego rodzaju świadczy firma Klasyczna Laweta. Zdarza się jednak także, że auto musi być odwiezione do warsztatu. Przekonajmy się, kiedy będzie to konieczne i sprawdźmy, jak wygląda holowanie.

Co może unieruchomić auto?

Awaria samochodu wymagająca wezwania pomocy drogowej i kończąca się przewiezieniem pojazdu do warsztatu na lawecie może mieć bardzo różne przyczyny. W grę wchodzą tu uszkodzenia wywołane czynnikami zewnętrznymi, np. pęknięcie amortyzatora lub urwanie tłumika w następstwie wjechania w dziurę, ale także warunkami eksploatacji wozu m.in. stłuczką spowodowaną poślizgiem na pokrytej lodem nawierzchni. Przyczyną może być wada materiałowa konkretnej części, zaniedbania obsługowe, jak choćby zapominanie o wymianie oleju prowadzące do zatarcia silnika, ale też pomyłka kierowcy kończąca się zatankowaniem niewłaściwego paliwa.

Jak transportuje się samochody na lawecie?

Przewóz pojazdu z wykorzystaniem lawety jest najbezpieczniejszą i zarazem najszybszą metodą dostarczenia go do warsztatu. Operacja taka jest dość prosta – wóz jest wprowadzany na platformę lawety po rozkładanych najazdach dzięki skorzystaniu z wciągarki oraz liny zaczepianej o trwały element konstrukcyjny. Za ustabilizowanie samochodu i unieruchomienie go podczas przejazdu odpowiadają prawidłowo napinane pasy transportowe, których zadaniem jest dociśnięcie auta do podłoża z odpowiednio dużą siłą. Na miejscu auto jest sprowadzane z platformy również z użyciem najazdów.

Zadzwoń teraz