Awaryjne odpalanie samochodu – Białołęka, Żoliborz

Awaria na autostradzie

Problemy z odpaleniem samochodu mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Sytuacjom takim sprzyja tak długi postój, jak i warunki pogodowe – nie bez powodu rozładowany akumulator to najczęściej zimowa przypadłość. W takich sytuacjach najczęściej decydujemy się na jazdę autobusem lub taksówką. Co, jeśli jednak samochód nam jest niezbędny?

W takim wypadku konieczne jest awaryjne odpalenie auta. Białołęka i Żoliborz są dzielnicami, do których dojedziemy najszybciej, jednakże usługę odpalania oferujemy zarówno mieszkańcom Warszawy, jak i osobom będącym w stolicy przejazdem. Nasza firma Klasyczna Laweta zapewnia także holowanie w Legionowie i sąsiadujących miejscowościach.

Idealnym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc sąsiada, który wsparłby nas swoim samochodem w trakcie odpalania. Jeśli jednak nie jest to możliwe – należy zadzwonić po pomoc. Usługę awaryjnego odpalenia auta oferujemy na terenie całej Warszawy, dojeżdżając do kierowców, którzy potrzebują pomocy.

Jak przeprowadzić awaryjne odpalanie samochodu?

Procedura awaryjnego odpalania autajest stosunkowo prosta, należy jednak pamiętać o kolejności czynności, dzięki którym nie dojdzie do awarii. To czynność nazywana także rozruchem z kabli i jak sama nazwa wskazuje, wymaga wykorzystania kabli rozruchowych i drugiego auta z w pełni sprawnym akumulatorem.

Krok po kroku odpalanie awaryjne wygląda następująco:

  • dwa samochody ustawiamy naprzeciw siebie, tak aby można było podłączyć bez problemu dwa akumulatory za pomocą kabli rozruchowych;
  • przed podłączeniem kabli należy wyłączyć silnik w samochodzie, który będzie dawcą prądu, a także wszystkie inne odbiorniki prądu (w tym radio i ogrzewanie);
  • czerwony kabel podłączamy do bieguna dodatniego w obu samochodach, czarny natomiast do bieguna ujemnego.
  • uruchamiamy silnik w samochodzie dawcy prądu i pozostawiamy go tak na około 10-15 minut;
  • po około kwadransie, próbujemy odpalić silnik w samochodzie z rozładowanym akumulatorem – jeśli nie jest to możliwe czekamy kolejne 10 min;
  • odłączamy najpierw czarny, a następnie czerwony kabel.

Jeśli po upływie 30 minut od rozpoczęcia ładowania wciąż nie jest możliwe odpalenie auta, niezbędna będzie wymiana akumulatora.

Wymiana akumulatora – Białołęka, Żoliborz

Oferujemy wymianę akumulatora Białołęka, Żoliborz. To usługa, która polega na zastąpieniu istniejącego akumulatora nowym, sprawnym egzemplarzem. Akumulator jest niezbędnym elementem pojazdu, który dostarcza energię do rozruchu silnika, zasila systemy elektryczne i umożliwia działanie większości ważnych komponentów samochodu.

Przed rozpoczęciem procesu wymiany akumulatora, wyłączymy zapłon, a także wszystkie urządzenia elektryczne. Następnie zlokalizujemy akumulator w komorze silnika, zabezpieczymy auto, aby nie doszło do przypadkowego uruchomienia silnika i usunie stary akumulator. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie zgodności nowego akumulatora z wymaganiami pojazdu pod względem napięcia i pojemności. Jeśli wszystko się zgadza, to mechanik zamontuje nowy akumulator i podłączy go do pojazdu.

Kiedy wezwać pomoc do awaryjnego odpalenia auta?

W większości przypadków kierowcy radzą sobie samodzielnie, korzystając z pomocy sąsiadów. Nie zawsze jest to możliwe i przede wszystkim nie każdy samochód da się uruchomić w ten klasyczny sposób. Warto zatem przed przystąpieniem do tej czynności dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy samochód należy odpalić awaryjnie w tradycyjny sposób, najlepiej zadzwonić po profesjonalną pomoc drogową. Na terenie Warszawy Klasyczna Laweta poradzi sobie z każdą marką, dostosowując sposób odpalania do zaleceń producenta.

Awaryjne odpalanie samochodu nie jest niczym nadzwyczajnym, ale może być również pierwszą wskazówką dla właściciela pojazdu, aby zgłosić się na wymianę akumulatora – jak każda bateria z czasem po prostu ulega zużyciu, szczególnie w okresie zimowy, gdzie narażona jest na trudne warunki atmosferyczne.

Zadzwoń teraz