Awaryjne odpalanie samochodu – Warszawa

Awaria na autostradzie

Problemy z odpaleniem samochodu mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Sytuacjom takim sprzyja tak długi postój, jak i warunki pogodowe – nie bez powodu rozładowany akumulator to najczęściej zimowa przypadłość. W takich sytuacjach najczęściej decydujemy się na jazdę autobusem lub taksówką. Co jeśli jednak samochód nam jest niezbędny?

W takim wypadku konieczne jest awaryjne odpalenie auta. Idealnym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc sąsiada, który wsparłby nas swoim samochodem w trakcie odpalania. Jeśli jednak nie jest to możliwe – należy zadzwonić po pomoc. Usługę awaryjnego odpalenia auta oferujemy na terenie całej Warszawy dojeżdżając do kierowców, którzy potrzebują pomocy.

Jak przeprowadzić awaryjne odpalanie auta samodzielnie?

Procedura awaryjnego odpalania auta jest stosunkowo prosta, należy jednak pamiętać o kolejności czynności, dzięki którym nie dojdzie do awarii. Krok po kroku odpalanie awaryjne wygląda następująco:

  • dwa samochody ustawiamy naprzeciw siebie, tak aby można było podłączyć bez problemu dwa akumulatory za pomocą kabli rozruchowych;
  • przed podłączeniem kabli należy wyłączyć silnik w samochodzie, który będzie dawcą prądu, a także wszystkie inne odbiorniki prądu (w tym radio i ogrzewanie);
  • czerwony kabel podłączamy do bieguna dodatniego w obu samochodach, czarny natomiast do bieguna ujemnego.
  • uruchamiamy silnik w samochodzie dawcy prądu i pozostawiamy go tak na około 10-15 minut;
  • po około kwadransie próbujemy odpalić silnik w samochodzie z rozładowanym akumulatorem – jeśli nie jest to możliwe czekamy kolejne 10 min;
  • odłączamy najpierw czarny, a następnie czerwony kabel.

Jeśli po upływie 30 minut od rozpoczęcia ładowania wciąż nie jest możliwe odpalenie auta niezbędna będzie wymiana akumulatora.

Kiedy wezwać pomoc do awaryjnego odpalenia auta?

W większości przypadków kierowcy radzą sobie samodzielnie korzystając z pomocy sąsiadów. Nie zawsze jest to możliwe i przede wszystkim nie każdy samochód da się uruchomić w ten klasyczny sposób. Warto zatem przed przystąpieniem do tej czynności dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy samochód należy odpalić awaryjnie w tradycyjny sposób, najlepiej zadzwonić po profesjonalną pomoc drogową. Na terenie Warszawy Klasyczna Laweta poradzi sobie z każdą marką dostosowując sposób odpalania do zaleceń producenta.

Awaryjne odpalanie samochodu nie jest niczym nadzwyczajnym, ale może być również pierwszą wskazówką dla właściciela pojazdu aby zgłosić się na wymianę akumulatora – jak każda bateria z czasem po prostu ulega zużyciu, szczególnie w okresie zimowy gdzie narażona jest na trudne warunki atmosferyczne.

Zadzwoń teraz