Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

pomoc drogowa

Korzystanie z własnego auta to idealny sposób na szybkie docieranie do miejsca przeznaczenia oraz podróżowanie w komfortowych warunkach bez uzależniania się od komunikacji zbiorowej. Dzięki dysponowaniu swoim samochodem można też przewozić wszelkiego rodzaju ładunki, a ponadto swobodnie decydować o czasie wyjazdu czy obranej trasie. Zdarza się jednak, że w czasie wyjazdu nie da się kontynuować podróży bez wezwania pomocy drogowej. W Legionowie usługami tego typu zajmuje się firma Klasyczna Laweta. Przekonajmy się, kiedy warto zdecydować się na jej wezwanie.

W jakich sytuacjach dzwonić po pomoc drogową?

Wezwanie holownika pomocy drogowej okaże się niezbędne w różnych przypadkach. Najczęściej jest on potrzebny w sytuacji, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku, na skutek których pojazd zostanie na tyle uszkodzony, że kierowca nie będzie mógł bezpiecznie kontynuować jazdy. Drugim powodem zgłoszeń są nagłe usterki samochodu i jego unieruchomienie. Przyczynami mogą być m.in. przebicie opony, brak paliwa, wyciek z chłodnicy powodujący „zagotowanie” się płynu, a także przepalenie bezpiecznika, problemy z alarmem czy zerwanie paska klinowego. W grę wchodzą także poważniejsze awarie od kłopotów z wydechem po awarię sterownika silnika. W zależności od sytuacji, naprawa może być dokonana na miejscu lub w warsztacie. Na życzenie laweta może też dostarczyć auto do wybranego serwisu lub wskazanej lokalizacji.

Kiedy pomoc drogowa może się okazać potrzebna?

Pomoc drogowa zajmuje się także problemami z uruchomieniem pojazdu np. w wyniku zatankowania złego paliwa, rozładowania się akumulatora czy niemożności odblokowania immobilisera albo alarmu. Z lawety korzysta się również, jeżeli trzeba przetransportować pojazd, który nie może lub nie powinien poruszać się po drodze samodzielnie. Może to być spowodowane np. brakiem ważnego badania technicznego, problemami z hamulcami lub zawieszeniem, a także sytuacją, gdy właściciel nie chce, by auto poruszało się w ruchu ulicznym z uwagi na jego wysoką wartość.

Zadzwoń teraz