Jak wybrać pomoc drogową?

Jak wybrać pomoc drogową?Niespodziewana sytuacja na drodze, która unieruchomiła twój samochód? W takim momencie niezbędna jest pomoc drogowa – jak wybrać właściwą i czym się kierować, aby mieć pewność, że usługa została przeprowadzona we właściwy sposób?

Nagłe zatrzymanie samochodu z powodu awarii, jak i po prostu – na zalecenie funkcjonariuszy policji, może wymuszać wezwanie pomocy drogowej. Czy wiesz, jak we właściwy sposób wybrać firmę, która zajmie się transportem twojego samochodu? Czym kierować się podczas wyboru?

Kiedy wybrać pomoc drogową, czyli niespodziewane sytuacje na drodze

Zatrzymanie samochodu nie zawsze wymaga wezwania pomocy drogowej. Czasami przyczyną unieruchomienia pojazdu jest na przykład pęknięta opona, którą możesz wymienić samodzielnie – jeśli jej nie posiadasz, dzwoniąc po pomoc drogową możesz powiedzieć co się wydarzyło, dzięki czemu pracownicy przyjadą na miejsce z właściwym sprzętem, który pozwoli ci ruszyć dalej w trasę.

Transport lawetą nie jest też konieczny w przypadku stłuczki, pod warunkiem że uszkodzenie dotyczy tylko karoserii i nie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pomoc drogową bez wątpienia należy jednak wezwać w momencie gdy:

  • nie możemy uruchomić auta;
  • doszło do uszkodzenia systemu kierowniczego lub hamulcowego;
  • uszkodzone są światła lub szyby.

Jak wybrać właściwą pomoc drogową?

Wybór pomocy drogowej, która będzie mogła wykonać usługę zależny jest od kilku czynników – przede wszystkim od miejsca, w którym się znajdujemy. W niektórych regionach nie mamy specjalnie wyboru w wyborze pomocy drogowej, musimy zatem skorzystać z usługi dostępnej firmy.

W większych aglomeracjach wybór firm oferujących pomoc drogową jest znacznie większy, a zatem i rzeczy na które należy zwrócić uwagę jest znacznie więcej – tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz samochód zostanie potraktowany we właściwy sposób.

Czym kierować się wybierając pomoc drogową?

  1. Sprawdź listę firm dostępnych w okolicy, w której się znajdujesz.
  2. Jeśli masz możliwość – zapoznaj się z opiniami w Internecie na temat usługodawcy.
  3. Kontaktując się z firmą zapytaj, ile czasu zajmie im dojazd oraz jakie usługi świadczą.

W przypadku usług świadczonych przez pomoc drogową może się znaleźć tak i wulkanizacja, jak i szybka diagnostyka, która pozwoli zidentyfikować problem, co jest równoznaczne z szybszą naprawą auta.

Podczas wyboru właściwej pomocy drogowej duże znaczenie ma także pierwsze wrażenie – dobry kontakt z klientem, który polega na dokładnym wywiadzie, pozwala nie tylko dopasować jakość usługi, ale przede wszystkim dobrać właściwy sprzęt, który może okazać się niezbędny do bezpiecznego przewozu z miejsca zdarzenia.

Zadzwoń teraz